I N N O R E G   -   S t y p e n d i a   d l a   D o k t o r a n t ó w   -   I n n o w a c j e   d l a   R e g i o n u

I N N O R E G
Stypendia dla Doktorantów - Innowacje dla Regionu
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Menu


Informacje o projekcie

Beneficjenci Ostateczni projektu

Cele projektu

"Twarde" i "miękkie" rezultaty projektu

Sposób zarządzania projektem

Źródła finansowania

Informacje dla stypendystów

Aktualności

Pojęcia i definicje

Linki

Kontakt






Aktualności


31.V.2007r.
Szanowni Państwo,
Niniejszym informuję, iż data 31 maja 2007 r. zamyka realizację projektu INNOREG - Stypendia dla Doktorantów - Innowacje dla Regionu. Tym samym dobiegła końca niezwykle owocna i serdeczna współpraca, zapoczątkowana 1 września 2005 r. Żywię głęboką nadzieję, że Państwo również będą mile wspominali ten okres. Jednocześnie zapraszam do kolejnej, planowanej edycji niezależnego systemu stypendialnego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Biuro Zarządzania Funduszami Strukturalnymi UMK zamierza realizować kolejny tego typu projekt przy dostępności środków dofinansowania z UE w nowym okresie programowania 2007 - 2013. Dostępność środków jest uzależniona od zakończenia negocjacji Rządu Polskiego z Komisją Europejską. Obecnie prognozuje się możliwość aplikowania o środki w I kwartale 2008 r. Prosimy śledzić stronę internetową Uczelni i Biura oraz informacje w Dziekanatach Wydziałów UMK. Postaramy się dotrzeć do Państwa z promocją kolejnej edycji projektu niezwłocznie po uruchomieniu projektu.
Życząc Państwu pomyślnej realizacji studiów doktoranckich oraz powodzenia w życiu prywatnym i zawodowym, zapraszam do współpracy przy kolejnej edycji projektu.

Z wyrazami szacunku,

Koordynator Projektu
Justyna Łaskowska

@@@


14.V.2007r.
"Rozliczenie projektu"
Do dnia 31 maja 2007 r. Beneficjenci Ostateczni projektu zobowiązani są do dostarczenia sprawozdania końcowego projektu wraz z ankietą końcową, oceniającą projekt oraz przedstawienia pełnej dokumentacji rozliczeniowej projektu. Przyznane w ramach projektu stypendium, niewykorzystane do dnia 31 maja 2007 r. należy zwrócić na rachunek bankowy projektu, po wcześniejszej konsultacji z Koordynatorem projektu. Prosimy o zapoznanie się ze wzorem dokumentacji końcowej projektu.

Załącznik:
INNOREG - sprawozdanie końcowe

@@@


10.V.2007r.
"Decyzja Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego"
Decyzją z dnia 30 kwietnia 2007 r. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego zatwierdził zasady przyznawania stypendium w ramach projektu "INNOREG - Stypendia dla Doktorantów - Innowacje dla Regionu". Oczekiwany z niecierpliwością dokument, stanowiący podstawę do zwolnienia z płacenia podatku dochodowego od osób fizycznych od stypendiów otrzymanych w ramach projektu można odebrać u Koordynatora projektu (kopia poświadczona za zgodność z oryginałem). Zapraszamy do zapoznania się z dokumentem w załączeniu.

Załącznik:
Decyzja MNiSW w sprawie zatwierdzenia zasad przyznawania stypendium w ramach projektu INNOREG

@@@


02.IV.2007r.
Zapraszamy Beneficjentów Ostatecznych projektu do odbioru Informatora "INNOREG - Stypendia dla Doktorantów - Innowacje dla Regionu". Ci z Państwa, którzy nie odbiorą swojego egzemplarza do dnia 31 maja 2007 r. otrzymają go pocztą. Można zgłosić chęć otrzymania informatora pocztą po przekazaniu stosownej informacji Koordynatorowi projektu. Uprzejmie informujemy, iż wszystkie pozostałe egzemplarze publikacji zostaną wysłane do przedsiębiorców, przede wszystkim prowadzących działalność na terenie naszego regionu. Istnieje możliwość otrzymania dodatkowych egzemplarzy informatora.

@@@


31.III.2007r.
"INNOREG - raport końcowy"
Zakończono badanie socjologiczne Beneficjentów Ostatecznych projektu. Badanie wykonał na zlecenie Biura Zarządzania Funduszami Strukturalnymi UMK Zespół Realizacji Badań Instytutu Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika "PRYZMAT". Zapraszamy do zapoznania się z Raportem Końcowym badania.

Załącznik:
INNOREG - raport końcowy

@@@


07.III.2007r.
"Tworzymy publikację/informator dla przedsiębiorców
o Beneficjentach Ostatecznych"

W dołączonych do tej informacji załącznikach znajdują się szablony, z których informacje zostaną umieszczone w publikacji/informatorze dla przedsiębiorców o Beneficjentach Ostatecznych.
Uzupełnioną dokumentację proszę przesłać na adres emailowy Koordynatora projektu najpóźniej do dnia 14 marca 2007 r.. Każdemu Beneficjentowi Ostatecznemu będą poświecone 2 strony publikacji (informacja o doktoracie i życiorys). Jeżeli pojawiłyby się jakieś sugestie co do treści (zmiany, modyfikacje, itp.) - prosimy o kontakt. Jeśli mieliby Państwo pomysł na nazwę publikacji - proszę ją przedstawić Koordynatorowi projektu - Pani Justynie Łaskowskiej. Wkrótce wyjaśniona też zostanie sprawa podatku dochodowego. Informacje zostaną przesłane drogą elektroniczną.

Załączniki:
Szablon z informacjami o pracy doktorskiej
Życiorys zawodowy

@@@


01.III.2007r.
Uprzejmie informuję, iż w marcu br. zostanie przeprowadzone badanie socjologiczne projektu i jego uczestników - Beneficjentów Ostatecznych projektu. Badanie zostanie przeprowadzone przez Zespół Realizacji Badań Instytutu Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika "PRYZMAT", pod nadzorem i przewodnictwem Pani dr Moniki Kwiecińskiej - Zdrenka. Badanie zostanie przeprowadzone poprzez wypełnienie ankiety osobiście, drogą elektroniczną (e-mail) lub telefonicznie - w zależności od tego, w jaki sposób uzgodnią to Państwo z ankieterem. Bardzo proszę o pełne uczestnictwo w badaniu wszystkich Beneficjentów Ostatecznych projektu.

@@@


05.II.2007r.
"Konferencja promująco-podsumowująca projekt INNOREG"
Biuro Zarządzania Funduszami Strukturalnymi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza doktorantów oraz wszystkich zainteresowanych dodatkowymi stypendiami na konferencję INNOREG - Stypendia dla Doktorantów - Szansa dla Regionu, która odbędzie się dnia 9 lutego br. na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi UMK, sala 289 (ul. Gagarina 9) w godzinach od 10:00 do ok.15:00. Ponadto Biuro zaprasza wszystkich przedsiębiorców, którzy byliby zainteresowani zatrudnieniem oraz wdrożeniem pomysłów i rozwiązań technologicznych doktorantów UMK.
W programie konferencji Biuro Zarządzania Funduszami Strukturalnymi zaprezentuje swoje pierwsze doświadczenia w zakresie realizowania systemu stypendialnego w ramach projektu INNOREG - Stypendia dla Doktorantów - Innowacje dla Regionu, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej oraz osiągnięcia swoich stypendystów i wpływ otrzymywanych w ramach projektu środków finansowych na prace badawcze. Przedstawiony zostanie dalszy kierunek prac Biura w zakresie realizowania projektów stanowiących niezależny system stypendialny. W konferencji weźmie udział firma OPTOPOL, której przedstawiciel podzieli się swymi doświadczeniami w zakresie współpracy z doktorantami Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz korzyściami jakie wynikły dla firmy z podjętej współpracy.
Zapraszamy do zapoznania się z programem konferencji.

Załączniki:
Program konferencji
Plakat konferencyjny

@@@


02.II.2007r.
"Konferencja promująco-podsumowująca projekt INNOREG"
- spotkanie

Dziś o godzinie 13:00 w sali 289 Wydziału BiNoZ odbędzie się spotkanie dotyczące konferencji promująco-podsumowującej projekt INNOREG (próba sprzętu, informacje dodatkowe, itp.). Zapraszamy!

@@@


15.I.2007r.
"Konferencja promująco-podsumowująca projekt INNOREG"
Szanowni Państwo,
W swoim pierwszym komunikacie skierowanym do Państwa w Nowym Roku przede wszystkim życzę dużo szczęścia, zdrowia, pomyślności w pracy zawodowej oraz w życiu prywatnym, i mam nadzieję, że w przyszłym roku akademickim będę miała tę przyjemność współpracować z Państwem w kolejnej edycji systemu stypendialnego INNOREG - a tego ostatniego sobie przede wszystkim życzę, bo nie często zdarza się trafić na tak zdyscyplinowaną i skołonną do współpracy grupę osób jak Państwo. Wrcacając do naszych projektowych spraw bieżących uprzejmie Państwa informuję, iż dnia 9 lutego 2007 r. w godzinach od 10:00-15:00 w nowej sali Wydziału BiNoZ odbędzie się dawno zapowiadana konferencja promująco-podsumowująca nasz projekt.
W związku z powyższym zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o:
# przesłanie propozycji prezentacji swojego tematu pracy i prac badawczych (indywidualnych lub grupowych) DO DNIA 19 STYCZNIA 2007 R. Bardzo proszę o uwzględnienie w swojej prezentacji w szczególności: idei pracy, postępów, przydatności w dziedzinie gospodarki/lokalnych przedsiębiorców oraz jak stypendium wsparło prace badawcze. Z uwagi na to, iż jesteśmy ograniczeni czasem, bardzo proszę o wystąpienia 10-15 minutowe. Do Państwa dyspozycji będzie sprzęt projekcyjny;
# bardzo proszę o przesłanie danych dotyczących przedsiębiorstw, których przedstawicielstwo chcieliby Państwo zaprosić na konferencję. Chodzi o to, by na konferencji zjawili się przede wszystkim przedstawiciele tych firm, w których widzieliby Państwo swoich potencjalnych pracodawców. Bardzo proszę o wskazanie co najminiej 10 podmiotów DO DNIA 18 STYCZNIA 2007 R.. Z góry informuję, iż UMK z JM Rektorem na czele też będzie zaproszone;
# bardzo proszę o przesłanie danych adresowych swoich promotorów - ich także zapraszamy na konferencję. Ponadto proszę o krótką informację w zakresie ilości osób, które przyjdą na Państwa indywidualne zaproszenie, w tym także doktoranci, którzy byliby zainteresowani udziałem w II edycji projektu;
# planuję próbę generalną wystąpienia przed konferencją wstępnie na dzień 02 lutego 2007 r. o godz. 13:00-14:00. Po przesłaniu przez Państwa wskazanych informacji będzie możliwe sporządzenie na poniedziałek 22 stycznia planu koferencji. Bardzo proszę o ustosunkowanie się do wskazanych terminów i potraktowanie ich jako nieprzekraczalnych.

Ponadto bardzo proszę o przedłożenie rozliczenia ostatnio otrzymanej transzy stypendium do końca stycznia 2007 r. Licząc na dalszą pomyślną wpółpracę - pozdrawiam i do usłyszenia.

Justyna Łaskowska

@@@


18.XII.2006r.
"Rekrutacja uzupełniająca do uczestnictwa w projekcie"
W związku z ukończeniem studiów doktoranckich przez kilkoro uczestników projektu (Beneficjentów Ostatecznych projektu), z dniem 2 stycznia 2007 r. rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca do uczestnictwa w projekcie. Dziekanaty poszczególnych wydziałów Uczelni otrzymają w tej sprawie stosowną informację oraz przeprowadzą wstępną weryfikację wniosków o uczestnictwo w projekcie. Dziekanaty są zobowiązane do poinformowania o odbywającej się rekrutacji uzupełniającej do projektu. Wzór wniosku o przyznanie stypendium w ramach projektu wraz z regulaminem projektu został umieszczony na niniejszej stronie www projektu (Informacje dla stypendystów). Wypełniony wniosek należy złożyć w dziekanacie wydziału, na którym kandydat odbywa studia doktoranckie. Po wstępnej weryfikacji wniosków przez dziekanaty, wybrane wnioski zostaną przdłożone Prorektorowi ds. Kaształcenia i Kadr. Decyzją Prorektora zostanie wyłoniona grupa nowych stypendystów - Beneficjentów Ostatecznych projektu. Wyłoniona podczas rekrutacji uzupełniającej grupa uczestników otrzyma stypendium za okres 3 miesięcy realizacji projektu.

@@@


17.XI.2006r.
"Komercjalizacja wyników badań naukowych"
Dnia 20 listopada br. w godzinach od 10:00 do 13:30 w Sali Rady Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania (ul. Gagarina 13a) odbędzie się konferencja inaugurująca projekt pn. "Komercjalizacja wyników badań naukowych". W ramach projektu uczestnicy zostaną przeprowadzeni przez proces wprowadzenia własnych pomysłów na rynek poprzez: sporządzenie biznes planu, właściwych umów prawnych oraz pomoc w pozyskaniu inwestora. Pomoc w ramach projektu jest bezpłatna. Projekt jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej i budżetu państwa. Rejestracji do udziału w konferencji należy dokonać w siedzibie Fundacji Amicis Universitatis Nicolai Copernici (Rektorat, pokój nr 609 lub telefonicznie: 056 611 22 08).
Plan konferencji
Plakat promujący konferencję

@@@


29.X.2006r.
Spotkanie z koordynatorem projektu
Koordynator projektu INNOREG, Pani Justyna Łaskowska, zaprasza wszystkich stypendystów na spotkanie, które odbędzie się dnia 6 listopada 2006 r. w Instytucie Geografii przy ul. Gagarina 5 (siedziba BZFS UMK), w sali nr 5 o godzinie 15:30. Poruszone zostaną następujące zagadnienia:

  • stan realizacji projektu
  • rozliczenie kolejnej transzy
  • podatek dochodowy od otrzymywanego w ramach projektu stypendium
  • konferencja/seminarium podsumowujące projekt
  • współpraca z lokalnymi firmami
  • promocja stypendystów projektu

Prosimy potraktować obecność na spotkaniu jako obowiązkową.
Przypominamy również o jak najszybszym rozliczeniu się z otrzymanych środków.

@@@


26.IX.2006r.
Zmiana koordynatora projektu
Od września bieżącego roku nastąpiła zmiana koordynatora projektu. Pana Henryka Tomaszewskiego zastąpi na tym stanowisku Pani Justyna Łaskowska z Biura Zarządzania Funduszami Strukturalnymi UMK.

@@@


13.IX.2006r.
Krajowa konferencja naukowa:
"Działalność innowacyjna przedsiębiorstw w warunkach globalnych"

W dniach 19-20 kwietnia 2007 roku na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbędzie się konferencja naukowa pt. "Działalność innowacyjna przedsiębiorstw w warunkach globalnych". Dnia 15.X.2006r. upływa termin zgłaszania uczestnictwa i wysyłania abstraktów. Do 31.I.2007r. należy przekazać tekst referatu oraz dokonać wpłaty na wskazane konto opłaty konferencyjnej (850 zł).
W ramach opłaty konferencyjnej organizatorzy zapewniają: książkę z opublikowanymi referatami, materiały konferencyjne, wyżywienie, uroczystą kolację i nocleg.
Referat powinien zostać przygotowany w edytorze MS Word i obejmować nie więcej niż 10 stron formatu A4. Dokładne wymogi edytorskie zostaną przesłane w kolejnym komunikacie. Przyjęte referaty zostaną opublikowane w formie recenzowanej książki. Książka zostanie wydana po konferencji. W materiałach konferencyjnych zawarte będą abstrakty wygłaszanych referatów.
Wyczerpujące informacje można uzyskać na stronie:
http://www.pi.gov.pl/default.aspx?docId=2334&newsId=506
Do pobrania jest też informacja w formie dokumentu MS Word:
Działalność innowacyjna przedsiębiorstw w warunkach globalnych

@@@


11.IX.2006r.
"Młodzi naukowcy wobec wyzwań współczesnej techniki"
W dniach 25-27 września tego roku w Warszawie odbędzie się Konferencja Naukowo-Techniczna doktorantów i młodych naukowców pod tytułem "Młodzi naukowcy wobec wyzwań współczesnej techniki".
Zasadniczym celem konferencji jest zintegrowanie środowiska młodych naukowców.
Współpraca wielu środowisk naukowych w obliczu wyzwań współczesnej techniki oraz ułatwianie swobodnego przepływu informacji pomiędzy różnymi ośrodkami badawczymi wydaje się najsłuszniejszą drogą do osiągnięcia wysokich standardów zdobywania wiedzy. Odpowiednio wysoka jakość tej współpracy stanowić będzie o stopniu rozwoju nauki w skali kraju. Interdyscyplinarny charakter konferencji ma na celu podnoszenie kwalifikacji i rozszerzanie wiedzy nie tylko z własnej dziedziny, ale także z dziedzin pokrewnych.
Wyczerpujące informacje można uzyskać na stronie poświęconej tej konferencji:
http://www.doktoranci.pw.edu.pl/konf2006/index.html

@@@


8.VI.2006r.
Pomoc finansowa, jaką otrzymują doktoranci w ramach projektu INNOREG, to doskonałe zaplecze pozwalające na udział w konferencjach, zarówno krajowych, jak i zagranicznych.
Doktoranci!!! Warto poświęcić chwilkę czasu na "przeszukanie" stron internetowych i odnalezienie konferencji powiązanej z dziedziną Waszej pracy. W " Aktualnościach" przeczytać będzie można krótkie "wspomnienia konferencyjne" tych, którzy już w sponsorowanej przez projekt INNOREG konferencji uczestniczyli.

Aleksandra Radtke - doktorantka na Wydziale Chemii UMK, w dniach 16-18.03.2006 brała udział w Frühjahrssymposium 2006 - Jung Chemiker Forum, w Konstancji. Oto jej wrażenia...

(264kB) "O konferencji tej dowiedziałam się na początku stycznia od moich włoskich przyjaciół, którzy uczestniczą w spotkaniach tego typu od kilku lat. Gdy sprawdziłam stronę internetową dotyczącą tego wydarzenia, okazało się, że w tym roku konferencja będzie miała miejsce w przepięknej miejscowości nad Jeziorem Bodeńskim, tuż przy granicy ze Szwajcarią - w Konstancji. Sympozjum to miało na celu zebranie w jednym miejscu i czasie młodych chemików z całej Europy, i nie tylko, oraz stworzenie możliwości zaprezentowania wyników ich dotychczasowej pracy naukowej bądź to w postaci posteru, bądź krótkiego komunikatu. Opłata konferencyjna nie była zbyt wygórowana (30 Euro), a to dzięki bardzo dobrym sponsorom. Jeśli chodzi o ceny i komfort zakwaterowania, to również i pod tym względem było bardzo dobrze; można było skorzystać z pokoi gościnnych w akademiku Uniwersytetu w Konstanz - uroczych i nieskazitelnie czystych. Nieco gorzej i drożej wyglądała sprawa dojazdu, bowiem owo przepięknie położone na Jeziorem Bodeńskim miasto, jest dość trudno dostępne... Dlatego też wybrałam się tam samochodem i muszę stwierdzić, że Clio doskonale radziło sobie z niemiecką autostradą! Podczas konferencji prezentowałam poster - trwało to około godziny, pozostały czas brałam udział w wykładach plenarnych oraz w przysłuchiwaniu się komunikatom kolegów. Oczywiście poza wykładami i sesjami posterowymi było mnóstwo okazji na to, by porozmawiać nie tylko o sprawach naukowych, ale również o innych naszych zainteresowaniach. Ponieważ był to w całym tego słowa znaczeniu "zjazd młodych" nie obyło się bez świetnie przygotowanej imprezy tanecznej :). Po konferencji pozostało dużo miłych wspomnień, udane zdjęcia oraz uzupełniona o nowe dane książeczka adresowa..."

@@@


5.V.2006r.
Dalsze informacje o projekcie
"Krok w przyszłość - stypendia dla doktorantów"

Regulamin przyznawania stypendiów znajduje się na stronie http://www.kujawsko-pomorskie.pl jako załącznik do Uchwały Sejmiku Województwa nr XLIV/665/06 z dn.13.03.2006r. Treść uchwały i załączników można znaleźć na tejże stronie klikając kolejno Sejmik Województwa, a następnie Uchwały. Pojawi się lista uchwał ustawiona chronologicznie.
W treści Regulaminu paragraf 9 mówi, że nie mogą być refundowane następujące wydatki:

  1. wydatki nie ujęte przez doktoranta we wniosku,
  2. sprzęt komputerowy wraz z osprzętem,
  3. popularne podstawowe oprogramowanie (takie jak Office,czy Windows),
  4. sprzęt fotograficzny,
  5. wyposażenie biurowe,
  6. meble, ubrania, telefony komórkowe, itp.

@@@


11.IV.2006r.
środa, 22 marzec 2006: Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłasza otwarty konkurs ofert nr 13/2006 na wykonanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań samorządu województwa w zakresie nauki w 2006 roku pod nazwą proinnowacyjne badania dofinansowywane z budżetu województwa w ramach zadania Regionalny Fundusz Badań i Wdrożeń. WSPIERANIE NAUKI.

  • rodzaj zadania - proinnowacyjne badania
  • termin składania ofert - do 28 kwietnia 2006 r.
  • w konkursie mogą wziąć udział jednostki sfery nauki oraz ośrodki badawczo-rozwojowe mające siedzibę na terenie województwa kujawsko-pomorskiego
  • oferty należy składać zgodnie z wzorami załączonymi do regulaminu konkursu
  • zasady przyznawania dotacji, terminy i warunki realizacji zadania, termin, tryb i kryteria stosowane przy dokonywaniu wyboru ofert zawarte są w regulaminie konkursu.

Bliższych informacji udziela Biuro Aktywizacji Gospodarczej w Departamencie Gospodarki i Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, tel. 056/ 62 18 531. Dodatkowe informacje oraz pliki do pobrania (Uchwała Zarządu, Regulamin Konkursu, wzór oferty nr 1, wzór oferty nr 2, wzór arkusza oceny administracyjnej, wzór arkusza oceny merytorycznej, wzór umowy nr 1, wzór umowy nr 2, harmonogram - załącznik nr 1 do wzoru umowy nr 2, kosztorys projektu - załącznik nr 2 do wzoru umowy nr 2, szczegółowe rozliczenie poniesionych kosztów - załącznik nr 3 do wzoru umowy nr 2, raport końcowy - załącznik nr 4 do wzoru umowy nr 2) można znaleźć na stronach Urzędu Marszałkowskiego województwa kujawsko-pomorskiego. Fundusz wynosi 1 mln zł. Jest o co walczyć. Proszę zwrócić uwagę promotorów aby aplikowali o te pieniądze.

@@@


10.IV.2006r.
Pojawiły się informacje o nowej edycji stypendiów dla doktorantów. Projekt pt."Krok w przyszłość - stypendia dla doktorantów" został zainicjowany i napisany przez Urząd Marszalkowski i obejmie 90 doktorantów z trzech uczelni naszego regionu. Mamy szansę zagospodarować ok. połowy tej liczby. Porozumienie z UM jest już wstępnie parafowane przez JM Rektora i w tym tygodniu będzie uroczyście podpisane.
Bardziej szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Urzędu Marszałkowskiego www.kujawsko-pomorskie.pl.

Plik do pobrania: Wniosek Doktoranta o przyznanie Stypendium.

@@@


Dnia 31. stycznia 2006 roku na konta stypendystów wpłynęła pierwsza część stypendium w wysokości 3000 zł. Faktury potwierdzające zakup odpowiednich pomocy naukowych (wraz z oświadczeniem promotora) można składać u koordynatora programu Pana Henryka Tomaszewskiego (tel.: 611 49 84; e-mail: tomaszh@uni.torun.pl) w Biurze Zarządzania Funduszami Strukturalnymi (ul. Gagarina 5, parter pok. nr 12)

@@@




Strona do druku









Wróć na początek